Kwiecień 09 2020 06:20:30
Aktualności
  Ogłoszenia duszpasterskie
  Msza św. o uzdrowienia
  Nocna pielgrzymka do Niepokalanowa
  Świadectwa
Sanktuarium
  Patron na 2018 r.
  Historia
  Nabożeństwa
  Zwiedzanie
  Pielgrzymki
  Wspieramy Sanktuarium
Klaryski
  Akt zawierzenia
  Litania do Matki Bożej Świętorodzinnej
  Nabożeństwo do Matki Bożej Miedniewickiej
Parafia
  Patron na 2018 r.
  Duszpasterze
  Kancelaria parafialna
  Kontakt
Klaryski
  Święta Klara
  Historia klarysek
  Życie codzienne
  Plan dnia
  Strój sióstr
  Zostań Klaryską
Warto odwiedzić
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Posługa w miarę możliwości do Rezurekcji włącznie

Drodzy Parafianie oraz Przyjaciele naszego Sanktuarium spoza parafii.Sytuacja obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa dotyka wiele osób i środowisk, w tym naszą wspólnotę parafialną. Wierzymy, że te nakazy i zakazy władz państwowych oraz kościelnych są konieczne. Nasza wspólnota klasztorna modli się w Waszych intencjach i stara się w tych warunkach wyjść naprzeciw wiernym ze wsparciem i duchową posługą. Prosimy o ostrożność i dostosowanie się do zaleceń zachowania bezpieczeństwa w trosce o swoje i innych zdrowie a nawet życie. Prosimy o modlitwę korzystając ze środków medialnych i transmisji w tv i radio.
 #Z o s t a ń w d o m u.1. Przypominamy, że we wszystkich Mszach św. może uczestniczyć max. 5 osób z rodziny, która zamówiła daną intencję.2. Dodatkowe Msze św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 11.00 i 17.00, w kaplicy w Prościeńcu o 18.00. Mogą w nich uczestniczyć jedynie osoby zgłoszone. Prosimy o zgłaszanie dzwoniąc do partafii: 46 856 93 20. Po zapisaniu podamy godzinę i datę. 3. W Triduum Paschalnym oraz Rezurekcji liturgia będzie niedostępna dla wiernych.
 Prosimy o łączność duchową. #Zostańwdomu.
4. Spowiedź:  Wielki Piątek: 9.00 - 12.00  oraz  14.30 - 17.30;                                
                     Wielka Sobota:    --------------         15.00 - 18.00.
W innych godzinach nie spowiadamy.

5. Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów. Porządek jak przy poświęceniu palm.
Rozpoczynamy od godz. 10.00.
Jedynie  od godz. 11.00 w  Popielarni, Kamionce i Miedn. za cmentarzem przy głównej drodze.


6. Rezurekcja rozpocznie się o godz. 7.00. Ok. 7.50 procesyjnie udamy się na plac przed parkingiem. Tam zostanie udzielone błogosławieństwo Najśw. Sakramentem dla Parafii i Przyjaciół Sanktuarium. Podobnie będzie w kaplicy w Prościeńcu.


7.  #Zostańwdomu.  

8. Komunię św. w 1-wszy dzień Świąt będzie można przyjąć
od godz. 13.00 do 16.00. Prosimy przychodzić indywidualnie. Ilość do 5 osób w świątyni. Po krótkiej modlitwie obecny kapłan udzieli Komunii św.  W tym czasie nie spowiadamy.


9. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, chroni przed złem i zarazą a nasza Pani Miedniewicka otacza Swoją Matczyną opieką. (Franciszkanie)


Taka refleksja

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce wprowadzono kolejne obostrzenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Decyzje te dotknęły również Kościoła. W czasie nabożeństw w budynku świątyni nie może przebywać więcej niż 5 osób, nie wliczając w to posługujących. Decyzja ta wywołała dyskusje, również w środowisku teologów i duszpasterzy. 


Jedni oburzają się na to, że kiedy sklepy są pełne ludzi, wiernym zabrania się dostępu do sakramentów w obliczu tak dramatycznych wydarzeń. Inni natomiast uważają te środki za konieczne i zachęcają, aby przyjąć je jako duchowe umartwienie i się im podporządkować. Tę drugą grupę reprezentuje m.in. sekretarz i rzecznik prasowy polskiej prowincji marianów, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, który naukowo zajmuje się teologią moralności. Odniósł się on do obecnej sytuacji za pośrednictwem Twittera, gdzie napisał:


-„Wolę mieć 5 osób jutro w kościele na Mszy św. niż 50 trumien za 3 tygodnie. Wolę mieć pusty kościół dziś, niż zdziesiątkowaną parafię za miesiąc. Choć Bóg mi świadkiem, jak bardzo chciałbym, by kościół był pełny...”.


I dodał w kolejnym wpisie:


-„Dlaczego mam wrażenie, że traktuje się nas, księży co prosimy #zostanwdomu, jakbyśmy ludziom na złość robili? Przecież my za Wami tęsknimy! Wolelibyśmy się urobić przy pełnym kościele. Ale zależy nam na Was. Więc #zostanciewdomu”.


 


Uwaga! Nakaz obowiązuje do odwołania.

Uwaga! Nakaz obowiązuje do odwołania.


 We Mszy św. może uczestniczyć do 5 osób jedynie z rodziny zamawiającej daną intencje. Obostrzenia dotyczą Mszy św. w tygodniu jak i w niedziele.


 Jeśli będzie osób więcej – Msza św. nie będzie odprawiona. Zasada powyższa nie podlega dyskusji.


 Wobec wielu bluźnierstw, nie poszanowania Praw Bożych, zaniedbań Eucharystii i łamania wszelkich zasad przyzwoitości i godności człowieka jako dziecka Bożego odczytujemy zaistniałą sytuacje jak ZNAK CZASU.


(Ojcowie Franciszkanie – Miedniewice)  


 "Zakaz gromadzenia się na Mszy św. więcej niż 5 osób jest po prostu nieroztropny. Uderza nie tylko w naszą tradycję, ale także w naszą odporność w tych najtrudniejszych czasach. Raz jeszcze apeluję do pana ministra zdrowia, żeby zmienił w swoim rozporządzeniu ten zapis. Jest to apel także do Państwa, bo musimy mówić głośno, że wiara i jej praktykowanie w tych trudnych czasach jest konieczne" - powiedział poseł Antoni Macierewicz.


 


Pilne Ogłoszenie

Szanowni Państwo. Drodzy Parafianie.


Od wtorku, 24 marca, obowiązują w Polsce nowe restrykcje w związku z epidemią koronawirusa odnośnie kościołów i liturgii.


Do pięciu osób może uczestniczyć w obrzędach liturgicznych, m.in. w Mszach świętych, ślubach i pogrzebach.


Zatem prosimy, by na Msze św. tak w tygodniu jak i w niedziele przychodziły tylko osoby {max. 5 osób}, które zamówiły Mszę św..


Wszystkich innych zachęcamy do uczestniczenia duchowo we Mszach św. transmitowanych przez media: w TVP 1 o 7.00 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik, w TVP 3 regionalna o 20.00 z Jasnej Góry z kaplicy czy w Radiu Niepokalanów i Maryja. W niedziele rozkład jest nieco inny, ale dostępny w każdej tv.


Sytuacja jest niezwykła. Ufamy naszym władzom, że te działania pomogą przezwyciężyć epidemię i wkrótce wrócimy do naszych codziennych zajęć i świątyń. W tej wyjątkowej sytuacji Biskupi udzielają dyspensy od obowiązku fizycznego uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.


Dojrzałymi postawami i odpowiedzialnością za naszych braci i siostry bądźmy zdyscyplinowani w zachowaniu tych zasad. Pomożemy swoim najbliższym, a może i uratujemy komuś życie.


Łączymy się duchowo i ogarniamy Was wszystkich modlitwą prosząc także o modlitwę za nas. Niech Pan Was błogosławi i strzeże:


(Ojcowie Franciszkanie i Siostry Klaryski) 


Komunikat Biskupa Łowickiego

Komunikat Biskupa Łowickiego w związku wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego
Łowicz, dn. 14 marca 2020 r.L.dz. 295/2020

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz rozporządzeniami organów państwowych zarządzam, aby przyjąć następujące wskazania zawarte w apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dnia 13 marca br. Są one następujące:
- podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać do 50 osób;
- przypominam o wydanej poprzednio Dyspensie z dnia 13 marca br. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.
- Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętej w środkach społecznego przekazu;
- proszę kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich Diecezjan, a zwłaszcza rodziny, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Stworzymy w ten sposób wspólnotę jedności i modlitwy w całej naszej Ojczyźnie.
W tym trudnym czasie zagrożeń niech łączy nas nade wszystko głęboka wiara w Boga, w którym jest nasze uzdrowienie i nasza nadzieja.


+ Andrzej Franciszek DziubaFilm o o. Kolbe

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
8:00, 9:30 - dla dzieci,
11:00, 18:00,
9:30- w Prościeńcu
W dni powszednie:
7:00, 18:00.

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

Miedniewice 90
96-315 Wiskitki
tel. +48 46 856 93 20
email: miedniewice@gmail.com

Nr konta bankowego
65 9304 0002 0009 2685 2000 0010