Listopad 23 2017 19:08:42
Aktualności
  Ogłoszenia duszpasterskie
  Msza św. o uzdrowienia
  Nocna pielgrzymka do Niepokalanowa
  Świadectwa
Sanktuarium
  Historia
  Nabożeństwa
  Zwiedzanie
  Pielgrzymki
  Wspieramy Sanktuarium
Parafia
  Duszpasterze
  Kancelaria parafialna
  Kontakt
Klaryski
  Święta Klara
  Historia klarysek
  Życie codzienne
  Plan dnia
  Strój sióstr
  Zostań Klaryską
Warto odwiedzić
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33  Niedziela  Zwykła  - 19.11.2017 r. 

  1. W dzisiejszą niedzielę gościmy braci kleryków z Łagiewnik, którzy po Mszy św. będą zbierali pieniądze na prowadzenie duszpasterstwa z osobami upośledzonymi. 
  2. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Za zmarłych modlimy się codziennie w wypominkach pół godz. przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, także w niedziele oprócz sobót. W poniedziałki oprócz Nabożeństwa Wypominkowego w intencji naszych zmarłych jest sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
  3. W najbliższą sobotę, tj. czwartą sobotę miesiąca, zapraszamy na modlitwy o uzdrowienie. Po Mszy św. o godz. 18.00 konferencje oraz modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie poprowadzi o. Zbyszek Deryło z Niepokalanowa.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli asystenta prowincjalnego ds. Rycerstwa Niepokalanej, o. Roberta Stachowiaka, który w kazaniach pogłębi naszą świadomość idei Rycerstwa oraz podzieli się wiarą.
  5. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 18.00 spotkanie naszej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej z o. Mirosławem oraz z asystentem prowincjalnym. Prosimy o liczny udział członków MI.
  6. Jak co roku pragniemy sprawić radość dzieciom w dniu św. Mikołaja. W związku z przygotowaniami zbierzemy w niedziele za tydzień ofiary do puszki na ten cel. Odnośnie złożenia innych podarunków prosimy kontaktować się z o. Sławomirem.    
  7. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Gość Niedzielny”.
  8. Życzymy wszystkim opieki naszej Mazowieckiej Pani.

 


Film o Maksymilianie Kolbe

Historia Maksymiliana

Tytuł filmu: Dwie Korony

Reżyser: Michał Kondrat  
Muzyka: Robert Janson 
Produkcja: Polska 2017 r.  

Dystrybutor: "Kondrat - Media"  
Gatunek: Dokument fabularyzowany 
Czas projekcji: 92 minuty 
Premiera kinowa: 13 października  
Oficjalna strona filmu: www.dwie-korony.com

„Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, to te kościoły będą puste.”
 

          Maksymilian Kolbe


o. Maksymilian Maria Kolbe, męczennik, misjonarz, dziennikarz i genialny umysł. Oddał swoje życie za współwięźnia. Prowadził działalność misyjną 
w Japonii, Chinach i Indiach. Założył Rycerstwo Niepokalanej. Zaprojektował, także pojazd do przemieszczania się między planetami. Słowem, Święty jakiego nie znał świat!

 "Dwie Korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd  powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

 Reżyser Michał Kondrat o filmie: 

„Dwie Korony to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą. Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem opracował bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf.

 Mało kto wie, że o Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania sie między planetami. Dwie Korony pokazują piękno umysłu zakonnika, i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztoru, który utworzył w Niepokalanowie i Japonii. Klasztor w Niepokalanowie był największym na świecie pod względem liczebności. Wierzę, że film Dwie Korony będzie dla widzów ucztą duchową z elementami humoru“.


Nocna Pielgrzymka Miedniewice - Niepokalanów


Msza o Uzdrowienia


Film o o. Kolbe

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
8:00, 9:30 - dla dzieci,
11:00, 18:00,
9:30- w Prościeńcu
W dni powszednie:
7:00, 18:00.

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

Miedniewice 90
96-315 Wiskitki
tel. +48 46 856 93 20
email: miedniewice@gmail.com

Nr konta bankowego
65 9304 0002 0009 2685 2000 0010