Październik 15 2019 12:16:32
Aktualności
  Ogłoszenia duszpasterskie
  Msza św. o uzdrowienia
  Nocna pielgrzymka do Niepokalanowa
  Świadectwa
Sanktuarium
  Patron na 2018 r.
  Historia
  Nabożeństwa
  Zwiedzanie
  Pielgrzymki
  Wspieramy Sanktuarium
Klaryski
  Akt zawierzenia
  Litania do Matki Bożej Świętorodzinnej
  Nabożeństwo do Matki Bożej Miedniewickiej
Parafia
  Patron na 2018 r.
  Duszpasterze
  Kancelaria parafialna
  Kontakt
Klaryski
  Święta Klara
  Historia klarysek
  Życie codzienne
  Plan dnia
  Strój sióstr
  Zostań Klaryską
Warto odwiedzić
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia
Artykuły: Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Św. Szczepana

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Św. Szczepana - 26.12.2016 r.


1. Dzisiaj obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W kościele poświęcamy owies, który rozsypujemy na polu i w ogrodzie. Wg tradycji poświęcone ziarno zapewni urodzaj w następnym roku. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na  Katolickie Uczelnie.                                 
2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. To święto całej rodziny, gdyż goszczą w swoim domu kapłana, który pobłogosławi ten dom i jego mieszkańców. Prosimy, by sołtysi zatroszczyli się o podwożenie kapłanów, by sprawnie mogli dotrzeć do każdego domu i gospodarstwa. Prosimy o przysłanie aut na godz. 9.50. Kolędę rozpoczynamy od 10.00. Obejdziemy całą parafię do soboty włącznie. W kolędzie pomoże nam o. Ryszard Koczwara, który pracował w tej parafii.
Program w gablotach oraz do wzięcia przez sołtysów w zakrystii.
3. Zapowiedzi przedślubne: Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:. Rafał Wanowicz, parafia Kłoczew i Magdalena Koźbiał, par. tutejsza. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić parafię.
4. Życzymy naszym Parafianom, Przyjaciołom i Pielgrzymującym do naszego Sanktuarium, by te Święta pozostawiły w sercach dobre wspomnienia, a w życiu były motywacją do bycia wiernym Bogu i oddanym Rodzinie.  


3 Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela  Adwentu - 11.12.2016 r.


1.W Adwencie codziennie zapraszamy  na Roraty na godz. 7.15.


2. Opłatki można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.


3. Nasza coroczna akcja dobrych uczynków na Boże Narodzenia jest skierowana do osób starszych i samotnych. Wszystkie Mikołajki zostały już wzięte. To dobre świadectwo Państwa wrażliwości, by dzielić się radością Świąt z innymi. Prosimy o dostarczanie paczek do niedzieli, 18 grudnia.


4. Caritas Diecezji Łowickiej organizuje podobną akcję. Gdyby ktoś chciał przygotować taki zestaw, to torby ze szczegółową informacją znajdują się przy drzewku miłosierdzia przy ołtarzu św. Franciszka. Prosimy o dostarczenie tych toreb do 18 grudnia, które następnie przekażemy Caritas w Łowiczu.


5. Za ławkami znajdują się książki o Bożym Narodzeniu do zapoznania się z tematyką Bożego Narodzenia w cenie 5 zł. Jest najnowszy „Rycerz Niepokalanej” za ofiarę dobrowolną.


6. W sobotę zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem Mazowieckiej Pani. O 17.45 Koronka, Msza św. i nabożeństwo z odczytaniem intencji.


7. W sobotę odbędzie się pielgrzymka do Gniezna młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Jest kilka miejsc wolnych. Można skorzystać z okazji, by nawiedzić miejsce Chrztu Polski i zapisać się w zakrystii. Koszt 60 zł. Organizatorami są: o. Stanisław i Pan katecheta.


8. W zakrystii są jeszcze duże Świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 15 zł. oraz kalendarze na 2017 r. po 5 i 3 zł.


9. Składamy Bóg zapłać tym sołtysom, którzy pomogli Bratu Markowi w dostarczeniu opłatków do rodzin naszej parafii przez przywóz jak i odwóz Brata do klasztoru.


10 W związku z tym, iż we wrześniu mieliśmy w naszej świątyni Misje przed peregrynacją Kopii Obrazu Jasnogórskiego, rekolekcji adwentowych nie będzie. Natomiast będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi przed Świętami. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.


11. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”.


12. Życzymy naszym Parafianom, Przyjaciołom i Gościom opieki naszej Mazowieckiej Pani.

Film o o. Kolbe

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
8:00, 9:30 - dla dzieci,
11:00, 18:00,
9:30- w Prościeńcu
W dni powszednie:
7:00, 18:00.

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

Miedniewice 90
96-315 Wiskitki
tel. +48 46 856 93 20
email: miedniewice@gmail.com

Nr konta bankowego
65 9304 0002 0009 2685 2000 0010