Wrzesień 16 2019 13:20:17
Aktualności
  Ogłoszenia duszpasterskie
  Msza św. o uzdrowienia
  Nocna pielgrzymka do Niepokalanowa
  Świadectwa
Sanktuarium
  Patron na 2018 r.
  Historia
  Nabożeństwa
  Zwiedzanie
  Pielgrzymki
  Wspieramy Sanktuarium
Klaryski
  Akt zawierzenia
  Litania do Matki Bożej Świętorodzinnej
  Nabożeństwo do Matki Bożej Miedniewickiej
Parafia
  Patron na 2018 r.
  Duszpasterze
  Kancelaria parafialna
  Kontakt
Klaryski
  Święta Klara
  Historia klarysek
  Życie codzienne
  Plan dnia
  Strój sióstr
  Zostań Klaryską
Warto odwiedzić
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia
Artykuły: Ogłoszenia
Program wizytacji kanonicznej

Program wizytacji kanonicznej 
ks. biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby, 
ordynariusza diecezji łowickiej


2 grudnia 2018 r. (niedziela)


9.15 - Przywitanie ks. biskupa AF Dziubę w drzwiach kościoła


9.30 - Msza św. rodzinna z udziałem dzieci – celebruje i prowadzi o. Sławomir Denderski. Na zakończeni indywidualne  błogosławieństwo dzieci z rodzicem(-mi)


11.00 – Suma parafialna – celebruje ks. bp. AF Dziuba.  Sprawozdanie duszpasterskie proboszcza JK Oniszczuka z minionych 5 lat


12.15 – Spotkanie z Radą Parafialną oraz strażakami w sali OSP.


15.00 – Msza św. w kaplicy w Prościeńcu – celebruje o. Mirosław Buczko


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23  Niedziela  Zwykła (8.09.2019 r.)  1. 8 września czyli dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzin Najświętszej Maryi Panny. Zarazem jest to dzień uzyskania odpustu w naszym sanktuarium nadanym przez papieża Piusa VII w 1795 r. W Polsce to święto ma nazwę Matki Bożej Siewnej. Był bowiem zwyczaj, że po tym święcie brano się do orki i siewu. Lud chciał, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna.

  2. Dzisiaj przeżywamy nasze Dożynki Parafialne. Prowadzącym i Starostą jest wieś Kamionka. Wyrażamy dziękczynienie Bogu za tegoroczne zbiory oraz wspólnie jako cała parafia. Modlimy się o dobre plony w roku przyszłym.

  3. Prace na cmentarzu są kontynuowane. Chcemy już zakończyć budowę alei a następnie poprawić główną bramę wejściową, ogrodzenie i wykonać boczną furkę do końca września. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

  4. Małych Rycerzy Niepokalanej i wszystkie rodziny z dziećmi, zapraszamy na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w Niepokalanowie 14 września 2019 roku. Uroczystości dla wszystkich dzieci rozpoczynają się od godz. 9.00. Więcej informacji na plakacie oraz w internecie rycerzykniepokalanej.pl

  5. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę 14 września we Włocławku odbędą się ogólnopolskie modlitwy pod hasłem: ”Polska pod Krzyżem”. Miejsce, na którym staniemy pod Krzyżem jest wyjątkowe. 7 czerwca 1991 Ojciec Święty Jan Paweł II sprawował tam Mszę Świętą. Więcej info w gablocie i w internecie na: polskapodkrzyzem.pl. Organizatorzy zapraszają, by przybyć na modlitwy i czuwanie do Włocławka.

  6. W naszej świątyni zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę od godz. 17.30 w blasku Krzyża Chrystusowego, który będzie ustawiony pośrodku kościoła. Będziemy w ten sposób łączyli się modlitewnie z ogólnopolskimi modlitwami odbywającymi się we Włocławku.

  7. O godz. 21.00 Msza św. w intencjach pielgrzymów Nocnej Pielgrzymki z Miedniewic do Niepokalanowa. Ok. 22.30 pielgrzymka wyrusza w trasę.


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Objawienia Pańskiego  - 6.01.2018 r.  1. Dzisiaj, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Po każdej Mszy św. święcimy kredę i kadzidło, które wg tradycji bierzemy do domów. Poświęconą kredą piszemy inicjały Trzech Króli: K+M+B czyli Kacpra, Melchiora i Baltazara. To znak naszej przynależności do Chrystusa.

Film o o. Kolbe

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
8:00, 9:30 - dla dzieci,
11:00, 18:00,
9:30- w Prościeńcu
W dni powszednie:
7:00, 18:00.

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

Miedniewice 90
96-315 Wiskitki
tel. +48 46 856 93 20
email: miedniewice@gmail.com

Nr konta bankowego
65 9304 0002 0009 2685 2000 0010