Marzec 20 2019 21:30:23
Aktualności
  Ogłoszenia duszpasterskie
  Msza św. o uzdrowienia
  Nocna pielgrzymka do Niepokalanowa
  Świadectwa
Sanktuarium
  Patron na 2018 r.
  Historia
  Nabożeństwa
  Zwiedzanie
  Pielgrzymki
  Wspieramy Sanktuarium
Klaryski
  Akt zawierzenia
  Litania do Matki Bożej Świętorodzinnej
  Nabożeństwo do Matki Bożej Miedniewickiej
Parafia
  Patron na 2018 r.
  Duszpasterze
  Kancelaria parafialna
  Kontakt
Klaryski
  Święta Klara
  Historia klarysek
  Życie codzienne
  Plan dnia
  Strój sióstr
  Zostań Klaryską
Warto odwiedzić
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia
Artykuły: Ogłoszenia
Program wizytacji kanonicznej

Program wizytacji kanonicznej 
ks. biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby, 
ordynariusza diecezji łowickiej


2 grudnia 2018 r. (niedziela)


9.15 - Przywitanie ks. biskupa AF Dziubę w drzwiach kościoła


9.30 - Msza św. rodzinna z udziałem dzieci – celebruje i prowadzi o. Sławomir Denderski. Na zakończeni indywidualne  błogosławieństwo dzieci z rodzicem(-mi)


11.00 – Suma parafialna – celebruje ks. bp. AF Dziuba.  Sprawozdanie duszpasterskie proboszcza JK Oniszczuka z minionych 5 lat


12.15 – Spotkanie z Radą Parafialną oraz strażakami w sali OSP.


15.00 – Msza św. w kaplicy w Prościeńcu – celebruje o. Mirosław Buczko


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 Niedziela  Zwykła  -  3.03.2019 r. 


1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz. 8.00 z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli z naszej Szkoły, o godz. 11.00 i o 18.00. W kaplicy w Prościeńcu o 15.30. Na rozpoczęcie czasu wielkopostnej przemiany nasze głowy symbolicznie zostaną posypane poświęconym popiołem na znak podjętych wiekopostnych umartwień. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.
 


2. Wieki Post to czas 40-dniowej pokuty. Dla chrześcijan czas szczególny. Ma on przygotować wiernych na przeżycie największej tajemnicy wiary, mianowicie – Zmartwychwstania Pańskiego. Okres ten duży nacisk kładzie na modlitwę, post i jałmużnę. Zachęcamy wiernych do skorzystania z darów tego czasu poprzez wyciszenie się, zastanowienie się nad sensem życia, pogłębienie wiary oraz zbliżenia się do Boga a także skorzystanie z sakramentu spowiedzi jak i rekolekcji. Bóg ciągle daje nam szanse i czas, byśmy oczyszczenie mogli poprzez przemianę i nawrócenie serca uratować swoje zbawienie. Zapraszamy na:       
-   Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.30
-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30 zakończone uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego.


3. W sobotę wieczorem zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem naszej Mazowieckiej Pani. Kwadrans przed 18.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych rodzin.
W sobotę odbędzie się kolejna Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. O godz. 21.00 zapraszamy na Mszę św.4.  Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego. Dobrze byłoby już od dzisiaj, jako jedno z postanowień wielkopostnych uczynić abstynencję za tych, którzy w naszej parafii i rodzinach nadużywają alkoholu.


5. O. Ignacy w piątek został przewieziony do Niepokalanowa. Jego stan jest stabilny, chociaż ma problemy z chodzeniem. Mamy nadzieję, że w szpitaliku niepokalanowskim ustabilizuje swoje zdrowie i jeszcze ucieszy nasze oczy swoją obecnością w Miedniewicach.


6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł. oraz miesięcznika Rycerz Niepokalanej znajdującego się na stoliku za pierwszymi ławkami. Ofiara dobrowolna.


7. Parafianom i Przyjaciołom życzymy, by zawierzając życie naszej Pani Opiekunce Rodzin doświadczali Jej opieki każdego dnia Wielkiego Postu.


 


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Objawienia Pańskiego  - 6.01.2018 r.  1. Dzisiaj, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Po każdej Mszy św. święcimy kredę i kadzidło, które wg tradycji bierzemy do domów. Poświęconą kredą piszemy inicjały Trzech Króli: K+M+B czyli Kacpra, Melchiora i Baltazara. To znak naszej przynależności do Chrystusa.

Film o o. Kolbe

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
8:00, 9:30 - dla dzieci,
11:00, 18:00,
9:30- w Prościeńcu
W dni powszednie:
7:00, 18:00.

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

Miedniewice 90
96-315 Wiskitki
tel. +48 46 856 93 20
email: miedniewice@gmail.com

Nr konta bankowego
65 9304 0002 0009 2685 2000 0010