28 grudnia odbyło się ostanie spotkanie naszej Wspólnoty w tym roku kalendarzowym. W związku że trwamy jeszcze w oktawie Uroczystości Bożego Narodzenia spotkanie było dla nas okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie serdecznych życzeń a także do wspólnego kolędowania.  Jednak  nasze spotkanie rozpoczęło się od części formacyjnej, bo na początku obejrzeliśmy film o objawieniach św. Katarzyny Laobure  który wprowadził nas w tematykę Cudownego Medalika, o którym więcej będziemy mówili na spotkaniu już w 2015 roku a dokładnie 25 stycznia (po Mszy Świętej wieczornej)- zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


 


8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny podczas uroczystej Eucharystii jeden z członków naszej grupy poprzez akt oddania poświęcił swoje życie Matce Bożej i został włączony w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Po homilii Ojciec Proboszcz dokonał pasowania, a także wręczył nowemu Rycerzowi Cudowny Medalik, który jest symbolem oddania się Niepokalanej a także jednym z narzędzi apostolstwa. Nowemu Rycerzowi życzymy aby każdego dnia coraz bardziej był oddany Niebieskiej Mamie na wzór założyciela Rycerstwa- św. Maksymiliana Marii Kolbego.


W niedzielę 16 listopada w naszym Sanktuarium przeżywaliśmy Niedzielę Rycerstwa Niepokalanej. Kazania w tym dniu głosił o. Grzegorz Maria Szymanik- asystent prowincjalny ds Rycerstwa Niepokalanej, który spotkał się z członkami naszej grupy po Mszy Świętej o godzinie 11:00. Ojciec Grzegorz przypomniał nam że wszystkie sprawy związane z  naszą Wspólnoty powinniśmy oddawać Matce Bożej, która najlepiej zatroszczy się o swoich Rycerzy, a także że działalność w Rycerstwie Niepokalanej powinniśmy rozpocząć od nawracania samych siebie.


……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….


W naszej Parafii działa Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. Spotkania grupy odbywają się w każdą czwartą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.
Poprzednie spotkania poświęciliśmy modlitwie w intencji naszej Wspólnoty a także mówiliśmy o głównych założeniach Rycerstwa Niepokalanej.